Kimči z mladé zelené cibule Chongga 300 g. Země původu Jižní Korea.
Kimči ze zelené cibule Jonggajip se vyrábí pouze z nejčerstvějších a nejkvalitnějších surovin. V průběhu celého roku se používá pouze mladá cibule, která má správnou velikost a vyznačuje se skvělou a hlubokou chutí. Vychutnejte si křupavou a chladivou chuť kimči Jonggajip, které se dlouho nakládá a zraje při nízké teplotě.
Historie Původ pokrmu sahá až do starověku. První písemné zmínky o kimči lze nalézt v čínské poezii Shih-kyung, jejíž stáří se odhaduje na 2 600 až 3 000 let. V té době se kimči říkalo "ji". Nejstarší formy dnešního kimči obsahovaly pouze čerstvou zeleninu a sůl. Teprve ve 12. století se začaly přidávat různé další přísady, které výrazně změnily dosud tradiční chuť a barvu pokrmu.
Dnes jsou základem kimči červené chilli papričky. Zajímavé je, že Korea tento druh zeleniny neznala až do počátku 17. století.
Složení Hlavními ingrediencemi kimči jsou čínské zelí, japonské bílé ředkvičky, okurky, koření a sůl. Kořením je obvykle mletá červená paprika, zelená cibule, česnek, zázvor a nakládaná rybí omáčka. Takto vzniklá směs se nakládá a nechává se několik týdnů nebo měsíců kvasit.
Různé druhy Kimči Tongchhimi se dělí na dva základní druhy podle ročního období. Zimní kimči, zvané kimjang kimči, které se připravuje koncem léta ve velkém množství na zimu jako zdroj zeleniny pro toto klidové období. Tento typ zahrnuje kimči z čínského zelí, obalované kimči a kimči s ředkvičkami. Nejznámějším typem kimči, které se připravuje v zimě, je tongchhimi (동치미).
Druhý typ se nazývá sezónní kimči nebo běžné kimči. Příprava těchto kimči je jednodušší, protože nevyžadují tak dlouhý proces fermentace jako zimní kimči. Doba přípravy je obvykle jen několik dní. Tato kimči se připravují podle toho, jaká zelenina je v daném ročním období k dispozici. Mezi sezónními kimči jsou nejznámější jarní zelené kimči, letní ředkvičkové kimči, podzimní kimči, kimči z čínského zelí a kimči s plněnými okurkami.
Různé druhy kimči se vyskytují také v různých korejských provinciích a městech. Muzeum kimči (김치박물관), které se nachází v Soulu, v současnosti eviduje až 187 různých druhů a variant kimči.
Účinky Kimči není jen forma konzervace čerstvé zeleniny. Je plnohodnotnou součástí korejského jídelníčku, a to díky enzymům a prospěšným bakteriím, které se množí během procesu fermentace. Kimči je také zdrojem vitaminů a minerálních látek, prostředkem k udržení zdravého trávicího systému. Povzbuzuje chuť k jídlu a celkovou vitalitu organismu.